Patmos Adası Hakkında Bilgi

Yunanistan’ın küçük ama zengin adası Patmos; daha fazlasına ihtiyaç duymayan, kendi zenginliğinde yaşama arzusu içinde, kolay beğenmeyen bir ada. Sanki Ege Denizi’nde göz önünde olmak istemiyormuşçasına davranan adalılar fazla ilgi ve beğeniden uzak duruyorlar. Küçük, kolay keşfedilebilir ve baştan aşağı özgün bir karakteri olan Patmos aynı zamanda birçok bakir koyuyla sizi ödüllendiriyor.

Kübik formlarda, Kiklad mimari izlerini taşıyan beyaz boyalı kireç evleri, turkuaz, su yeşili gibi doğal renklere boyanan kepenkleri, iç içe geçen avlularını görünce anlıyorsunuz; Patmos’ ta deniz ve toprağın hükümdarlığı sürüyor. Okaliptüs, kekik ve çam kokuları eşliğinde sevimli sokakları ile Chora; St John mağarası; Agriolivado, Kambos ve Grikos plajları adada görülmesi gereken ilk yerler.

Mutlaka Görülmesi Gerekenler: Chora ada merkezi, St. John mağarası, gündoğumu ve günbatımı manzarası için Grikos koyu, Kambos plajı, Livadi Geranou plajı.

 • Adanın tepesine kurulan eski şehir merkezi Chora’ya motorsiklet kiralayarak tırmanmalısınız. Okaliptüs, kekik ve çam kokuları eşliğinde sevimli sokakları keşfedin.
 • Ortodokslar için büyük önemi olan St John mağarasını ve manastırını ziyaret edin.
 • Fotoğraf çekmeyi ve doğa yürüyüşlerini seviyorsanız Patmos’ta gündoğumuyla birlikte veya akşamüstü güneş batarken güzel rotalara yolculuk yapabilirsiniz. Chora, Grikos ve Livadi Geranou bu rotalardan birkaç tanesi.
 • Adanın hareketli plajlarını tercih edenler için Agriolivado ve biraz ilerisindeki Kambos plajları adanın en popüler ve kalabalık plajları.
 • Fazla kalabalık istemem diyorsanız adanın bakir koylarından Livadi Geranou Koyu’nu şiddetle tavsiye ederiz. Adanın en güzel manzarasını burada bulabilirsiniz.
 • Adanın güney batısında, asfalt yolu bile olmayan Psilli Amos Koyu’nun harika kumsalına bayılacaksınız.

Tadına Bakmadan Dönmeyin: Izgara kalamar, ızgara ahtapot, ahtapot salatası, taze balık çeşitleri, balık çorbası, karides, fava, humus, musakka, cacık “Tzatziki”, mezeler, Ege otları, rakının kardeşi “Ouzo”.

 • Benetos Restaurant, taptaze balık çeşitlerinden deniz mahsullerine kadar tam bir ada restoranı.
 • Yunan Adası’nda tavernalarda keyifli bir akşam yemeği yemek için adresler; Skala limanında yer alan Tzivaeri Taverna, Hochlaka’da bulunan Tsipouradiko Tavern ve Chora’da yer alan Vangelis.
 • Adanın trend restoran & barı Astivi Cafe 1673 güzel bir akşam geçirmek isteyenler için ideal.
 • Güzel mezelerin tadına varmak için Chora’da bulunan Jimmy’s Balcony ve The Balkoni bizim önerilerimiz.
 • Petra koyundan sonra yer alan Diakofti koyunda ise şirin bir taverna yer alıyor.

* Özel turlar ve grup indirimleri için : + 90 542 382 53 13

* Bodrumdaki diğer popüler turlar hakkında bilgi almak için: + 90 252 382 85 55

Face To Face Travel
Bilgi İçin Bizi Arayın
Bodrumviptours
Mobil : 0542 382 53 13
Ofis : 0252 382 85 55