KOS ISLAND TOURS

Kos (İstanköy)-Bodrum a sadece 8 mil uzaklıkta olan adaya Bodrum dan Üç farklı bölgeden ulaşım mümkün ve çok kolaydır.
Kişiye ve Gruplara Özel Yunan Adaları Turları sizi bekliyor!
Şimdi Biz onu dinlemeye Gidiyoruz
Kos a ve Girite gitmeyen kalmasın diye bize özel uçağımız ile dolu dolu bir program.

Kos Adası Hakkında Bilgi

Kos adası Osmanlı ismi ile İstanköy adası , Bodrum’un hemen yanıbaşında , 1912 yılına kadar 400 yıl boyunca Osmanlı imparatorluğu sınırları içerisinde yeralmış, hatrı sayılır Türk nufusuna sahip güzel Yunan Adası Kos. Ada’nın en önemli özelliği ise; TIP deyince ilk akla gelen isimlerden olan Hipokrat’ın  İO 460 yılında Kos adasında doğmuş olmasıdır.

Kos Adası Gezilecek Yerler

Ada’nın nüfüsü 30.000 civarında olup 2000 ‘den fazla Türk asıllı nüfusu barındırıyor.112 km sahil şeridi bulunan bu adayı gezmeye liman girişinden itibaren başlıyoruz , Kos meydanın adı  Eleftherias , Camii , Kiliseler ve Çarşı , Cafe ve Barlar aradığınız hemen herşey bu bölgede toplanmış. Hipokrat İle anılan Hipokrat ağacı ise Kos adası Liman girişinde hasan Paşa Camii yakınlarında yer alıyor.

Hasan Paşa Camii ve Şadırvan

Kos Adası limanından Merkeze doğru giderken Hasan Paşa Camii bizleri karşılıyor , geniş bahçesi ve Şadırvanı ile gerçekten görülmesi gereken bir eser. Camii şu anda aktif değil ,Yapının alt kısmı şu anda çarşı olarak kullanılıyor , alışverişlerinizi buradan yapabilirsiniz. Caminin hemen karşısında bulunan Hamam ,  Hammam Bar olarak hizmet veriyor .

Eleftaria Meydanına doğru yürüyoruz . Meydan çok güzel  Camii ve Kiliseler karşılıklı harika manzaralar , cafeler, hediyelikçiler,restaurantlar hemen herşey burada.Meydanın hemen kalbinde Defterdar Camii yer alıyor.Bu camii de aktif değil .

Eleftherias Meydanı

Meydanda camii karşısındaki Ortodoks kilisesini ziyaret edebilirsiniz ,Beyaz ve mavi renkleri ile Kilise ‘nin renkleri Santorini adasını andırıyor. Sözü gelmişken Santorini Gezi Rehberimize de bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Kamari

Adanın en güzel plajlarının bulunduğu bölge , en önemli Plaj ise Cennet Plajı. Ana yoldan ayrılan patikalardan plaja ulaşabiliyor. Kamari Kos Merkeze 39 km uzaklıkta.

Kardemena 

Kos merkeze 33 km uzaklığındaki plaj kesinlikliye gitmeye değer. Hatta birden fazla gün konaklayacaksanız , bu bölgede de konaklama planlayabilirsiniz ,Böylelikle hem adanın ortasında Kardemena’da konaklamış olursunuz hem merkeze hemde Kamari bölgesine rahat rahat gezme fırsatınız olacaktır.  Fikir vermesi açısında Kos – Kardamena-Kamari bölgelerinin haritasını ekleyelim.

* Özel turlar ve grup indirimleri için : + 90 542 382 53 13

* Bodrumdaki diğer popüler turlar hakkında bilgi almak için: + 90 252 382 85 55

Face To Face Travel
Bilgi İçin Bizi Arayın
Bodrumviptours
Mobil : 0542 382 53 13
Ofis : 0252 382 85 55