LEROS ISLAND TOURS

2015 yılında Bodrum - Leros Seferlerinin direk başlaması ile özel tekneler ile gidilmesinin yanı sıra tüm ziyaretçilerin direk ulaşabileceği destinasyon olmuştur.
Tipik bir Yunan adasından ne beklerseniz hepsi ve daha fazlası Leros ta.

Leros Adası Hakkında Bilgi

Mutlaka Görülmesi Gerekenler 🙂

Leros Kalesi, Lakki Limanı, Agia Marina Limanı, Gourna plajı, Kokika plajı, Blefouti plajı.
• 1912-1943 yılları arasında İtalyan egemenliğinde kalan Leros Adası’nın Lakki Limanı, bu dönemin izlerini taşıyan bir bölge. Faşist rejimin mimarisini yansıtan binalar, Lakki’ye alışılmış Yunan adası görünümünden çok farklı bir hava veriyor.
• Adanın ikinci merkezi konumundaki Agia Marina, çok sevimli bir koy. Küçük dükkanları, kafeleri ve barları ile günün her saati dolu ve eğlenceli.
• Pandeli koyu ile Agia Marina arasındaki tepede yer alan Leros kalesine çıkıp manzaraya karşı oturmanızı tavsiye ederiz.
• Leros’a en yakışan sporlardan biri şüphesiz “plajlardan plaj beğenmek” aktivitesi! Kumsalı ve ağaçlarıyla dikkat çeken Gourna plajı, billur suyu ve tenhalığı ile öne çıkan Kokika plajı, kayalık sevenleri mutlu edecek Dyo Lisgaria plajı, kuzeydeki Blefouti plajı ve en güney uçtaki Xirokampos plajı öneriler arasında.

Tadına Bakmadan Dönmeyin 🙂

Izgara kalamar, ızgara ahtapot, ahtapot salatası, taze balık çeşitleri, balık çorbası, karides, fava, humus, musakka, cacık “Tzatziki”, kabak çiçeği dolması, Ege otları, rakının kardeşi “Ouzo”.
• Pandeli koyundaki Zorba Taverna, Türk yatçıların çok sevdiği, adanın en ünlü lokantalarından biri. O yüzden oraya gitmeyin. Biraz ötesindeki Tyzomas’ı tercih edin. Izgara zargana varsa mutlaka tadına bakın!
• Bloufuti koyunun tek tavernası, denizin acıktırdığı karınları çok güzel doyuruyor. Buz gibi reçine şarabı eşliğinde çıtır çıtır kabak kızartmasını ve sardalye ızgarayı özellikle tavsiye ederiz.
• Şef Panagiotis Kastis, yıllar sonra Leros’a geri dönüp dedesinden kalan evi Pigadi isimli bir et ve ev yemekleri lokantasına çeviriyor. Uzun yıllar yurt dışında edindiği tecrübeyi menüsüne yansıtan şefin kuzu etli yemeklerine bayılacaksınız.
• Meze ve balıktan sıkılırsanız, Alinda’daki Il Forno pizzacı sizi çok mutlu edecek.

* Özel turlar ve grup indirimleri için : + 90 542 382 53 13

* Bodrumdaki diğer popüler turlar hakkında bilgi almak için: + 90 252 382 85 55

Face To Face Travel
Bilgi İçin Bizi Arayın
Bodrumviptours
Mobil : 0542 382 53 13
Ofis : 0252 382 85 55