Sakız Adası 2 Gün 1 Gece

Sakız Adası 2 Gün 1 Gece

Departure Date

22 Aug

Duration

2 gün

Views

1171

Maximum Seats

120
Liman-Otel-Liman Transfer
Konaklama + Kahvaltı
Feribot Biletleri
Güney Ada Turu
Taverna'da Eğlence
Rehberlik
TURSAB Sigorta

2 GÜN 1 GECE SAKIZ ADASI Tur Programı

Uyumayanlar için

1. Gün Cuma

04:00

#Mostra Karnavalı Için #Cumartesi Saat 04:00 Bodrumdan Oasis Kavşağından Hareketle Çeşmeye 08:00 de Siz Kahvenizi Yudumlarken Arkadaşımız Ile Çeşme Gümrük Limanı Girişindeki Check-In Ofisinde Işlemlerimizi Yapıyoruz. Pasaport Kontrolünün Ardından 09:00 #Ege’nin Maviliklerinde Feribot Ile Yaklaşık Yarım Saat Sürecek Keyifli Yolculuğumuz Başlıyor.
Armolia

Sakız Adası limanına vardığımızda Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz. Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur #ARMOLİA köyü. Burda adaya da ismini veren meşhur Damla sakızı ağaçlarını yakından tanıyacak ve doğanın bu mucizesi hakkında ki çok ilginç bilgileri rehberimizden dinleyeceğiz. Ardından meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola
Mesta

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan #MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve ihtiyaç molası veriyoruz. Bu molamız süresince isteyen misafirlerimiz adanın doğal dondurmalarının, isteyenler yunanlıların meşhur kahvesi frappenin, isteyenlerde Yunanista’ın sadece Sakız Adası’nda üretilen İncir Rakısının (Suma) tadına bakabilir. #Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz.
Pyrgi

Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan #PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor. Kristof Kolomb’un Sakız Adası’nda kaldığı evide gördükten sonra (her ne kadar bir çok kişi rivayet desede köyde yaşayanları nerdeyse yarısının soyadı Kolombos
20:00

Saat 20:00 otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarap eşliğinde akşam yemeğimizi yiyeceğimiz tavernaya gidiyoruz. İsteyen misafirlerimiz sabahın erken saatlerine kadar sirtaki yapıp tabak kırmaya devam edebilir.

2. Gün

THYMİANA

2. Gün Pazar Sabah Kahvaltının Ardından Otobüsteki Yerimizi Alıyor Ve Turumuza Başlıyoruz.Karnaval Etkinlikleri Ve Yürüyüşünü Izlemek Için Adaya Özgü Kızıl Taşlarla Yapılmış Evleriyle Ünlü #THYMİANA Köyüne Hareket Ediyoruz. #MOSTRA Karnavalının Tam Olarak Ne Zaman Başladığı Bilinmesede Kökleri Ortaçağda Yaşanmış Gerçek Bir Hikayeye Dayanmaktadır. Çağlar Boyunca Korsanlar Damla Sakızı Ve Zenginliklerinden Dolayı Adayı Yağmalamıştır. Yine Bir Gün Ada Halkı Eğlenceye Dalmışken Gözcüler Yaklaşmakta Olan Korsanları Haber Verirler. Eğlencenin Coşkusuyla Tüm Köy Halkı Sahile Doğru Koşar Ve Korsanlara Tuzak Kurarlar. Şiddetli Geçen Çatışmanın Ardından Da Korsanların Saldırısını Geri Püskürtür, Ele Geçirdiklerinide Köy Meydanında Asarlar. Bu Zafer Anısınada Her Sene Festival Ayının Son Pazar Günü ‘Talimi’ Adı Verilen Kılıç Oyunlarıyla Ve Özel Kıyafetleriyle Bu Savaşı Canlandırırlar. Öğlen Yemeğimiz Içinde Serbest Zamanımız Bu Karnavalın Yapıldığı Köyde Olacak.
CITRUS

Ardından Ceneviz Döneminden Kalma Konaklarıyla Ortaçağ Aristokrasini Günümüze Taşımış #KAMBOS Bölgesinde Kahve Molası. Alt Katı Narinciye Müzesi Olarak Kullanılan #CITRUS Konağında Ki Molamızın Ardından Limana Doğru Hareket Ediyoruz. Yunanistan Saatiyle 16:00 Türkiye Saatiyle 17:00 #Sakız - #Çeşme Seferi Ile Pasaport Kontrolünün Ardından Sizleri Adadan Güzel Hatıralarla Uğurluyoruz.

NOTLAR:

 • Face to Face Travel, Konaklanan Yere ve Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinden Geçiş Süresine Göre Tur Programında Gerekli Değişiklikleri Yapabilir.
 • Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler.
 • Face to Face Travel Bilgi için : 0252 382 85 55 /0542 382 53 13 info@facetofacetravel.com.tr

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Bodrum-Çeşme -Bodrum Gidiş Dönüş Transfer

 • Seçilen Otelde Oda+Kahvaltı Konaklama

 • Çeşme – Chios – Çeşme Hızlı Feribot Bileti

 • Güney Ada turu

 • Tavernada canlı müzik limitsiz içki (ouzo-şarap-yerel içki)

 • TURSAB sorunlu yurtdışı seyahat sağlık sigortası

 • Profesyonel Türkçe rehberlik(Sakız adasından katılacak ve Türkçe bilen yerel rehber)

 • Profesyonel rehber eşliğinde -Acenta refakat hizmeti 2395 nolu A gurubu seyahat acentası Face to Face Travel tur güvencesi altındadır.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün alınan kahvaltı Öğle yemekleri

 • Dönüş yolunda akşam yemeği

 • Vize Bedeli

 • Yurtdışı Çıkış Harcı

 • Kişisel harcamalar

 • Vize işlemleriniz için ofisimize başvurabilirsiniz. Karnavala geç kalmayın!!!

Rezervasyonlar FACE TO FACE TRAVEL aracılığı ile yapılınca geçerlidir.
Face to Face Travel
Bilgi için : 0252 382 85 55 / 0542 382 53 13
Face To Face Travel
Bilgi İçin Bizi Arayın
Bodrumviptours
Mobil : 0542 382 53 13
Ofis : 0252 382 85 55

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Sakız Adası 2 Gün 1 Gece 0 0 120 22 Aug ~ 2 gün

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal
Total

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is