Bodrum - Hisarönü - Bodrum

5
Denizle buluştuktan sonra asla vazgeçemeyeceğiniz Gulet tatilleri...Karaya çıkmak istemeyeceksiniz.

Tur Programı

1. Gün

Biniş Bodrum Limanı’ndan 15: 30’da başlar. Erken gelen konuklar bagajlarını Ofisimize bırakabilirler.

Teknemiz ilk gün akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na demirlenir. Bodrum’un M.Ö.12. Yüzyıla kadar uzanan bir tarihi vardır. “Halikarnas” olarak adlandırılan şehir, Herodot’un doğum yeriydi; 5. yüzyılda yaşamış olan “Tarihin Babası”. Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Kral Mausolus’un (M.Ö.350) ‘Mozolesi’ bu şehirde. Klasik Çağ’dan günümüze kalan tek yapı Amfitiyatro’dur. 13.000 kişilik kapasitesi ile Anadolu’nun en eski tiyatrolarından biridir ve halen Bodrumlu sanatseverler için birçok gösteri ve konsere ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum’da gezip görmeniz gereken bir diğer yer, şehrin simgesi ‘Saint Peter Kalesi’. Orta Çağ’a kadar uzanan geçmişi ile en iyi korunmuş mimari eserlerden biridir. Büyük İskender’in Halikarnas’a girdiği ‘Myndos Kapısı’ kaçırmamanız gereken bir başka yer.
2. Gün

Sabah erkenden Palamutbükü Koyu’na doğru yola çıkıyoruz.

Öğle yemeği ve yüzme molalarının ardından İnce Burun’a demirlenir. Akşam yemeği ve geceleme için bu sevimli koyda kalacağız.
3. Gün

Sabah kahvaltısının ardından Aktur Koyu’na hareket edilir.

Ardından ilk durağımız Bencik Koyu olacak; girişi çok dar ama içeri girince eşsiz bir manzaraya sahip. Bencik, Hisarönü Körfezi’ni Gökova Körfezi’nden ayıran yarımadanın en dar kısmında yer almakla birlikte Hisarönü tarafında yer almaktadır. MÖ 550’lerde Knidus halkı, Hisarönü Körfezi ile Gökova Körfezi arasındaki yarımadanın en dar kara parçasına Perslere karşı savunma hattı olarak bir tünel kazmak istedi. Bu şekilde iki yarımadayı bir ada ve savunmayı kolaylaştıracaklardı. Özenle başladılar ve çok çaba harcadılar; ancak sonunda idare edemediler ve şehir Persler tarafından fethedildi. Akşam yemeği ve geceleme Bencik Koyu’nda yapılacaktır.
4. Gün

Kahvaltıdan sonra Emel Sayın Koyu’na demirlenir ve bu sevimli koyda yüzme molasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Öğle yemeği için Orhaniye’ye demirlenir. Orhaniye Koyu’nda, ‘kiz kumu’ (Kız Plajı) adı verilen doğal bir gelgit oluşumunun eşsiz manzarasını göreceksiniz. Kıyıdan denizin iç kısımlarına giden bu kırmızımsı kumlu patika hakkında pek çok efsane var. Koyda yer alan küçücük bir adada antik bir şehrin simgesi olan antik bir kalenin enkazlarını görebilirsiniz. Bugün akşam yemeği ve geceleme için son durağımız Selimiye olacak.
5. Gün

Dirsekbükü’ne demirledikten ve yüzme molasından sonra küçük bir balıkçı kasabası olan Bozburun’a geçeceğiz.

Bu bölge popüler ve sünger dalışı için elverişliydi, ancak günümüzde ada halkı mali açıdan yararlı olmadığı ve tehlikeli olduğu için sünger dalışıyla artık ilgilenmiyor. Son yıllarda sünger dalışının yerini Gulet turizmi almıştır ve Bozburun Guletleri günümüzde bu sektörde yerini alabilmektedir.
6. Gün

Datça’ya gideceğiz. Datça Limanı’ndan tekneye yiyecek ve su temin edilecektir.

Şehir, M.Ö. 7. yüzyılda Ege Denizi’nden İyonya’nın güney kıyılarına gelen Kapılar tarafından kurulmuştur. Adada hiç nem yoktur ve bol oksijenli temiz havası vardır. Tarihçi Strabon’un Datça’nın hava durumu hakkında haklı bir sözü vardır: “Allah sevgili hizmetçilerini daha uzun yaşamaları için Datça’ya gönderir” Bir efsaneye göre İspanyol korsanlar Datça sahilinden geçerken Hansen hastalığı ile Sariliman Körfezi’nde insanları karaya çıkardılar ve bu terk edilenler Datça’nın temiz havası sayesinde hastalıklarından kurtuldular. Datça Limanı’nda yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için Knidus’a hareket edilir. Cnidus, bilim, sanat ve mimaride gelişmiş bir şehirdi. Çok popüler bir astronom ve matematik profesörü olan Eudoxos; Dr. Euryphon; Popüler bir ressam olan Polygontos; Dönemin en ünlü heykeltıraşları olan Faroslu Skopas ve Bryaksis; Dünyanın yedi harikasından biri olan İskenderiye Deniz Feneri’nin mimarı Sostrates ve bir Pers kralının hayatını felaketten kurtaran doktor Ktesias bu adada yaşıyordu. Dr. Euryphon ve öğrencileri, Cnidus’taki en büyük ikinci tıp bilimleri okulunu kurdu. Ada aynı zamanda Eudoksos tarafından inşa edilen zamanının en büyük güneş saatine de ev sahipliği yapıyor. Cnidus, Afrodit’in anıtının eviydi ve o zamanlar şehir genelevler ile ünlüydü ve denizciler ve Arap tüccarlar arasında popüler hale geldi. Harabeleri görmek için kıyıda yürüyüş yapabilirsiniz.
7. Gün

Sabah erkenden Karaada’ya hareket edilir.

Sabah kahvaltısı ve yüzme molası adanın kuzey tarafında bulunan Poyraz Koyu’nda yapılacak. Turkuaz mavisi sularıyla çok güzel bir koy burası. Adanın güney tarafında yer alan öğle yemeği için Meteor Koyu’na demirlenir. Burada bir meteor deliği var ve körfez adını böyle almış. Burada platformun üzerinden derin sulara atlayabilirsiniz. Ayrıca küçük bir yerel ücret karşılığında Meteor Körfezi’ne çok yakın olan su altı mağarasında yürüyüşe çıkabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na demirlenir.
8. Gün

Kahvaltıdan sonra 10: 30’a kadar tekneden ayrılacağız.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğle yemeği – ikindi çayı – kahve ve kurabiye – akşam yemeği.

 • Tüm charter ve rıhtım vergileri, Liman ve Liman prosedürleri.

 • Nakliye acenteleri için transit günlüğü ve ilgili formaliteler.

 • Bağlama masrafları.

 • Mürettebat hizmeti.

 • Gemi suyu.

 • Dizel ve Benzin giderleri.

 • Klima Kullanımı max. günde 4 saat.

 • Varışta temiz nevresim ve banyo havluları (Plaj havluları sağlanmamaktadır).

 • Gemide ekipman kullanımı. (Palet, şnorkel ve olta takımı vb.)

 • Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz).

 • KDV

 • Yunan Adaları Güzergahlarında - Yabancı sularda yat için liman vergileri ve palamar ücretleri ve Yabancı sularda yat için tüm liman işlemleri ve gümrük masrafları.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şişelenmiş su dahil alkollü ve alkolsüz içecekler. Bunlar gemideki bardan satın alınabilir. Dışarıdan bir şey getirilmesine izin verilmez.

 • İsteğe bağlı kara gezileri ve tarihi yerlere ve müzelere giriş ücretleri.

 • Türkiye ve Yunanistan’a varış ve ayrılışta bireysel liman vergileri.

 • Havaalanından Tekneye veya Gulet’ten Havaalanına herhangi bir transfer

Lütfen bu rotanın deniz ve hava koşullarına göre her an değişebileceğini unutmayın.
Kaptanın en önemli kuralı, tekne ve yolcuların güvenliğidir!

Face To Face Travel
Bilgi İçin Bizi Arayın
Bodrumviptours
Mobil : 0542 382 53 13
Ofis : 0252 382 85 55

Gemi turu Rezerve et

Gemi Turu Adı Uygun Koltukla Gidiş Tarihi Süre
Bodrum - Hisarönü - Bodrum 0 Her Pazartesi 7 gün
Kabin Tipi Adı Kabin Ücreti Kişi Sayısı Max Yetişkin Max Çocuk

Rezervasyon Bilgileri

İsim Fiyat Kişiler Miktar Toplam
Bu gemi turu için uygun kabin türü yok. Lütfen başka bir tur seçin.

ÖZET

Rezervasyon
Extra Kalemler
Toplam

Müşteri Bilgisi

*
Ad ve Soyad zorunludur.
*
Soy isim zorunludur.
*
Telefon numarası zorunludur.
*
Adres zorunludur.
Not zorunludur.
Teşekkür ederiz. Rezervasyonunuz alındı. Rezervasyon numaranız: