09

Eki
2016

Romanya Vizesi

Yazan:Face To Face/ 0

Vize Başvuru Formu Genel Bilgiler

Romanya Konsolosluğu, Romanya Vize Başvuru Formu

Romanya vize başvuru formu, Romanya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, Konsolosluğun Romanya vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Romanya Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve Romanya vize başvuru işlemlerinin ilk adımını Romanya vize başvuru formu oluşturacaktır.

Romanya vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Romanya Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Romanya vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Romanya vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Romanya Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur.Romanya Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir.

Romanya vize başvuru formu uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Romanya vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Romanya vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Romanya vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Ayrıca Romanya vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Romanya girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Romanya sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

Romanya Konsolosluğu, Romanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Romanya vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. Romanya vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Romanya Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35×45 mm ölçülerinde ki biometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.  Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Romanya Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Romanya vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Romanya Konsolosluğu, Romanya Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

Romanya vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilirken, Romanya vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulmaya uyumludur.

Administrator