Efes & Pamukkale

Süre

2 gün 1 gece

Görüntülenme

673

Maksimum Koltuk

45

İmkanlar

Insurrance
All drink included
Lunch in restaurant
All tickeds museum
Tour guide
Travel Insurance

Tur Detayları

1. Gün

Efes

Sabah 06.00 civarında yolcularımızı otel veya belirttikleri adresten alıyoruz. Yaklaşık olarak 1,5 saat yolculuktan sonra yol güzergâhı üzerinde bulunan Bafa Gölü manzaralı restoranımızda 30 dakikalık kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrası yaklaşık olarak 1,5 saatlik yolculuk sonrasında antik dönemde önemli bir liman kenti olan Efes antik kentini profesyonel tur rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Efes antik kenti içerisinde gezimizi bitirdikten sonra açık büfe olarak alacağımız öğle yemeğini almak için restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrası arzu eden misafirlerimizle tüm dinler tarafından kutsal bir mekân olarak kabul edilen ve Meryem Ana'nın yaşadığına inanılan evi ziyaret ediyoruz (extra). Efes turumuzu bitirdikten sonra saat 16.30 civarında yaklaşık olarak 3 saat sürecek olan yolculuğumuza Denizli'ye gitmek için başlıyoruz. Denizli'ye 19.30 sularında varıyoruz ve gece konaklayacağımız Termal otele giriş yapıyoruz
2. Gün

Pamukkale

08.00’de otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Pamukkale'ye hareket ediyoruz. Profesyonel rehberimiz eşliğinde ilk olarak Helenistik şehri olarak kurulan, daha sonra tipik bir roma şehri görüntüsü kazanan Hierapolis Antik şehrini, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne dâhil edilmiş olan Pamukkale Travertenlerini ve Antik Mısır'ın son Helenistik kraliçesi olan Cleopatra'nın yüzdüğüne inanılan termal havuzu ziyaret ediyoruz (extra). Pamukkale'de yaklaşık olarak 3 saatlik bir zaman geçirdikten sonra buluşup öğle yemeğini açık büfe olarak almak için restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğinden sonra yaklaşık olarak 4 saat sürecek geri dönüş yolculuğu için Bodruma hareket ediyoruz.

Efes - Pamukkale Turu 2 Gün 1 Gece Konaklama Dahil Başlangıç Saatı: 09:30 - Tur Bitiş: 17.30 Dünyanın en büyük klasik arkeolojik kenti kabul edilen ve son yüzlerce yıldan günümüze kazıları devam eden Efes'i ziyarete hazır mısınız? Antik dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Efes, Tanrıça Artemis'e ithaf edilmiştir. Binlerce yıllık Mermer sokaklarında gezinirken Odeon, Agora, Hadrian Tapınağı, Anıtsal Çeşmeler, Roma Hamamı, Celsius Kütüphanesi ve Büyük Amfi tiyatroda antik tarihi tekrar yaşayacaksınız. Efes antik şehrini ziyaretimiz sonrası rehberimiz isteyen misafirlerimizi extra olarak Meryem Ana evine ziyarete götürecektir. Efes ve Meryem Ana evi ziyaretiniz sonrası otobüsümüz Pamukkaledeki otelimiz için yola cıkacaktır. Pamukkale; Hierapolis Antik Kenti, beyaz travertenler dünyada eşsiz bir doğa ve tarih alanı. Pamukkale Göz kamaştırıcı beyaz uzaktan pamuğu andıran travertenleri ile bir masallar ülkesi. Milyonlarca yıldır oluşan depremler sonrası hala aktif olan plato, kalsiyum açısından zengin sıcak kaplıca suları, Roma döneminden beri kullanılan rahatlatıcı termal suları ile dolu Antik havuzlarda yüzme ayrıcalığını bu turumuzda yasayacaksınız. Antik havuz adıyla bilinen Kleopatra havuzu olarak tüm dünyada tanınan; deprem sonrası Pamukkalenin sıcak şifalı suları altında kalan antik şehir ve sütunların üzerinde yüzebilirsiniz.( extra )

Efes - Pamukkale 2 günlük özel turlarımız ve grup indirimleri için: + 90 542 382 53 13

  • * Bodrumdaki diğer popüler turlar hakkında bilgi almak için: + 90 252 382 85 55
  • * Efes - Pamukkale Turu Fiyatı Kişi sayısına bağlı olarak değişir./li>

* Lütfen bir gün önceden rezervasyon yaptırınız.

Tur Rezervasyon

Tur Adı Yetişkin Ücreti Çocuk Ücreti Uygun Koltukla Gidiş Tarihi Süre
Efes & Pamukkale $ 0 $ 0 45 Herhangi Zaman 2 gün 1 gece

Rezervasyon Bilgileri

İsim Ücret (yetişkin/çocuk) Kişi Sayısı (yetişkin/çocuk) Miktar Toplam

ÖZET

Ara Toplam $
Toplam $

Müşteri Bilgisi

*
Ad ve Soyad zorunludur.
*
Soy isim zorunludur.
*
Telefon numarası zorunludur.
*
Adres zorunludur.
Teşekkür ederiz. Rezervasyonunuz alındı. Rezervasyon numaranız: