Sakız Adası (Mostra) Karnaval Turu

Gidiş Tarihi

24 Feb - 26 May

Süre

3 Gün 2 Gece

Görüntülenme

750

Maksimum Koltuk

90

24-25-26 Şubat 2017
ŞOK ŞOK ŞOK ! Sizin için ORTA ADA TURUNU DA EKLEDİK!

3 Gün 2 Gece 210 euro 2 YILDIZ
3 Gün 2 Gece 230 euro 4 YILDIZ
1. Gün Cuma Mostra karnavalı için Cuma saat 11:00 Bodrumdan Oasis Kavşağından hareketle Çeşmeye 17:00 da siz kahvenizi yudumlarken arkadaşımız ile Çeşme gümrük limanı girişindeki check-in ofisinde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından Ege’nin maviliklerinde feribot ile yaklaşık yarım saat sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimizle otelimize yerleşiyoruz.Serbest zaman yoğun program için dinleniyoruz.
2.Gün Cumartesi
Sabah otelimizde kahvaltıdan sonra Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz. Şehir merkezinde yürüyerek yapacağım tanıtım turunda APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz. Ardından otobüsteki yerimizi alıp güney ada turuna başlıyoruz. Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü. Burda adaya da ismini veren meşhur Damla sakızı ağaçlarını yakından tanıyacak ve doğanın bu mucizesi hakkında ki çok ilginç bilgileri rehberimizden dinleyeceğiz. Ardından meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola. Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve ihtiyaç molası veriyoruz. Bu molamız süresince isteyen misafirlerimiz adanın doğal dondurmalarının, isteyenler yunanlıların meşhur kahvesi frappenin, isteyenlerde Yunanista’ın sadece Sakız Adası’nda üretilen İncir Rakısının (Suma) tadına bakabilir. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz. Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor. Kristof Kolomb’un Sakız Adası’nda kaldığı evide gördükten sonra (her ne kadar bir çok kişi rivayet desede köyde yaşayanları nerdeyse yarısının soyadı Kolombos 🙂 Saat 21:00 otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarap eşliğinde akşam yemeğimizi yiyeceğimiz tavernaya gidiyoruz. İsteyen misafirlerimiz sabahın erken saatlerine kadar sirtaki yapıp tabak kırmaya devam edebilir.
3. Gün Pazar Sabah kahvaltının ardından otobüsteki yerimizi alıyor ve turumuza başlıyoruz. İlk durağımız yüzyıllarca egenin dini merkezi olmuş NEA MONİ kilisesi. Günümüzde UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine alınmış olan 1 000 yıllık bu manastırı ziyaret ediyor ve hüzünlü tarihini öğreniyoruz. Ardından karnaval etkinlikleri ve yürüyüşünü izlemek için adaya özgü kızıl taşlarla yapılmış evleriyle ünlü THYMİANA köyüne hareket ediyoruz. MOSTRA karnavalının tam olarak ne zaman başladığı bilinmesede kökleri ortaçağda yaşanmış gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Çağlar boyunca korsanlar Damla Sakızı ve zenginliklerinden dolayı adayı yağmalamıştır. Yine bir gün ada halkı eğlenceye dalmışken gözcüler yaklaşmakta olan korsanları haber verirler. Eğlencenin coşkusuyla tüm köy halkı sahile doğru koşar ve korsanlara tuzak kurarlar. Şiddetli geçen çatışmanın ardından da korsanların saldırısını geri püskürtür, ele geçirdiklerinide köy meydanında asarlar. Bu zafer anısınada her sene festival ayının son Pazar günü ‘talimi’ adı verilen kılıç oyunlarıyla ve özel kıyafetleriyle bu savaşı canlandırırlar. Öğlen yemeğimiz içinde serbest zamanımız bu karnavalın yapıldığı köyde olacak. Ardından Ceneviz döneminden kalma konaklarıyla ortaçağ aristokrasini günümüze taşımış KAMBOS bölgesinde kahve molası. Alt katı narinciye müzesi olarak kullanılan CITRUS konağında ki molamızın ardından limana doğru hareket ediyoruz. Yunanistan saatiyle 16:00 Türkiye saatiyle 17:00 Sakız – Çeşme seferi ile Pasaport kontrolünün ardından sizleri adadan güzel hatıralarla uğurluyoruz.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
*Bodrum-Çeşme -Bodrum Gidiş Dönüş Transfer
*Seçilen otelde Oda+Kahvaltı Konaklama
*Çeşme – Chios – Çeşme Hızlı Feribot Bileti
*Şehir merkezi turu
*SakIz Müzesi
* Güney Ada turu
*Orta Ada ve Karnaval turu
*Tavernada canlı müzik limitsiz içki (ouzo-şarap)
*TURSAB sorunlu yurtdışı seyahat sağlık sigortası
*Profesyonel Türkçe rehberlik(Sakız adasından katılacak ve Türkçe bilen yerel rehber)
*Profesyonel rehber eşliğinde -Acenta refakat hizmeti 2395 nolu A gurubu seyahat acentası Face to Face Travel tur güvencesi altındadır.
NOT :65 yaş üzeri sigorta bedel farkı “10 Euro” müşteriye aittir.
• 70 yaş üzeri sigorta bedel farkı “20 Euro” müşteriye aittir.
• 75 yaş üzeri sigorta bedel farkı “25 Euro” müşteriye aittir.)
Fiyata Dahil Olmayanlar
İlk gün alınan kahvaltı Öğle yemekleri
Dönüş yolunda akşam yemeği
Vize Bedeli
Yurtdışı çıkış harcı 15 tl
Kişisel harcamalar
Vize işlemleriniz için ofisimize başvurabilirsiniz. Karnavala geç kalmayın!!!
Face to Face Travel Bilgi için : 0252 382 85 55 info@facetofacetravel.com

Tur Rezervasyon

Tur Adı Yetişkin Ücreti Çocuk Ücreti Uygun Koltukla Gidiş Tarihi Süre
Sakız Adası (Mostra) Karnaval Turu $ 210 $ 0 90 24 Feb 3 Gün 2 Gece

Rezervasyon Bilgileri

İsim Ücret (yetişkin/çocuk) Kişi Sayısı (yetişkin/çocuk) Miktar Toplam

ÖZET

Ara Toplam $
Toplam $

Müşteri Bilgisi

*
Ad ve Soyad zorunludur.
*
Soy isim zorunludur.
*
Telefon numarası zorunludur.
*
Adres zorunludur.
Teşekkür ederiz. Rezervasyonunuz alındı. Rezervasyon numaranız: